Oficjalny Sklep Xiaomi
  • To, co pokazuje ostatnio chińska firma (bo ciężko ją dalej nazywać startupem...) Xiaomi, naprawdę zasługuje na uwagę. Sprzęt oferuje łączność Wi-Fi 802.11 ac, obsługuje LTE, a także NFC. Smartfon jest lekki (129 gramów) i cienki (7,25 mm). Za energię odpowiadać ma natomiast akumulator pojemności 3000 mAh. Ma być wspierany przez technologię Quick Charge 3.0 dzięki której można będzie typowy akumulator od zera do 80 procent naładować w około 35 minut. Dla porównania, w tradycyjnych urządzeniach mobilnych bez szybkiego ładowania proces ten będzie trwał przez około godzinę i trzydzieści minut.
    Nad wyświetlaczem ulokowane zostały standardowe podzespoły, w tym: czujnik światła zastanego, kamerka dedykowana połączeniom wideo matrycy 8 megapikseli, głośnik wpuszczony we wnękę, a także czujnik zbliżeniowy. Pod ekranem osadzony został fizyczny klawisz Home z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych.
    Dzięki specjalnemu projektowi pokrowca nie trzeba zdejmować podczas korzystania ze smartphone'a - zagięcia w etui pokrywają się ze wszystkimi przyciskami oraz złączami systemowymi. Co więcej, pokrowiec pozwala na prowadzenie rozmów przez telefon bez konieczności otwierania klapki.
    image
    Mi5 je­że­li cho­dzi wy­mia­ry jest smart­fo­nem nie­du­żym i kom­pak­to­wym jak na dzi­siej­sze ten­den­cje, wg któ­rych smart­fo­ny ro­sną. Wymiary urzą­dze­nia to: 144,55×69,2×7,25 mm a je­go 129 gra­my są za­ska­ku­ją­ce. Po wy­ję­ciu te­le­fo­nu z pu­deł­ka, od ra­zu zwró­ci­łem uwa­gę na fakt, że te­le­fon jest lek­ki, ale do­brze wy­wa­żo­ny. Wykonanie pro­duk­tu jest bar­dzo sta­ran­ne, a wręcz per­fek­cyj­ne. Konstrukcja jest sztyw­na, nic się nie wy­gi­na ani nie ugi­na. Spasowanie ele­men­tów jest bez za­strze­żeń.
    Sama transakcja przebiegła pomyślnie. Telefonu używam od około tygodnia. Bateria przy trybie mieszanym wystarcza na 3-4 dni, co jest bardzo przyjemnym wynikiem, biorąc pod uwagę inne smartfony. Wykonanie stoi na wysokim poziomie, sam telefon nie skrzypi i wydaje się być dobrze spasowany. Działanie z kolei jest płynne i szybkie. Telefon nie zdołał się jeszcze zaciąć przy próbach obciążenia go różnymi zadaniami, a same aplikacje uruchamiane są błyskawicznie. Gorąco polecam sam sklep, jak i telefon wszystkim, dla których smartfon nie służy za okno na świat” czy konsolę do gier; do takich zadań powyższa opinia może być niedokładna lub nie do końca prawdziwa. Jednak dla normalnego użytkownika będzie w sam raz.
    Aktualnie jestem nie tylko miesiąc w plecy od zamówienia ale stracone 8$ na sama przesyłkę, stracone 10$ przepłacone za cenę towaru teraz a miesiąc temu no i pkt które zużyłem zbijając cenę. Czy chociaż pkt odzyskam w pełni bo monetę po tylu przewalutowaniach już na pewno straciłem część.
    Co do kosztów, bo zapewne to Was ciekawi, więc wyglądało to następująco: na TomTop zapłaciłem $376.69 (płatność odbyła się przez PayPal'a do którego mam podpiętą kartę walutową, całość jest rozliczana w USD), skorzystałem z # givingassistant z racji, że korzystam z wielu cashback to z polecenia kolegi @ kruprz zyskałem $38.90 cashback ($33.90 za zakupu oraz $5 za założenie konta). Dolary zostały zakupione po kursie 3,6614.
    Biorąc Mi5 do ręki, trudno się oprzeć myśli: to jest flagowy model i na pewno kosztuje krocie. kupon xiaomi Model ten jest dostępny jednak bezpośrednio u producenta już za ok. 1 500 zł lub w polskiej dystrybucji z gwarancją w Polsce za 1799 zł i - w porównaniu ze smartfonami z najwyższej półki cenowej - niewiele mu brakuje.
    Tutaj krótko. Odbrobinę wydajniejszym urządzeniem jest smartfon od chińskiego producenta. Koniec i kropka. Czy ta minimalna różnica jest zauważalna? Moim zdaniem nie. Nie uświadczyłem zacięć w żadnym z urządzeń - zarówno przy ogólnym użytkowaniu, ani przy grach (testowałem na Hearthstone, WoT Blitz oraz GTA: SA). Motorola wydziela trochę więcej ciepła (także przy ładowaniu baterii).

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!